Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Dojrzewanie – koncert Joanny Lewandowskiej

16 lutego 19:00 - 21:00

Zapraszamy na koncert Joanny Lewandowskiej DOJRZEWANIE, połączony z premierą teledysku do utworu TWOJA MIŁOŚĆ w reżyserii Olgi Czyżykiewicz.

WSTĘP WOLNY!

DOJRZEWANIE to fascynująca muzyczna opowieść o życiu we wszystkich jego barwach i odsłonach. Większość utworów wchodzących w skład koncertu pochodzi z najnowszej, piątej już płyty Joanny Lewandowskiej “NIEBO DLA ZŁODZIEJEK”, na której znalazły się nowe aranżacje utworów Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego czy Andrzeja Poniedzielskiego, a także nowe, autorskie propozycje artystki. Joannie towarzyszyć będzie Paweł Stankiewicz – kompozytor, aranżer, autor tekstów, producent muzyczny, wirtuoz gitary.

Joanna LEWANDOWSKA to wokalistka i aktorka współpracująca z wieloma teatrami, na stałe związana z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Laureatka wielu znaczących festiwali, m.in stypendium im. Marka Grechuty dla najbardziej obiecującego młodego artysty na 42 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (2006) i Grand Prix, nagroda publiczności i nagroda ZASP-u za największą indywidualność festiwalu „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze. (2006).

Jeden z najpotężniejszych głosów kobiecych, doceniany zarówno w Polsce jak i na świecie. W środowisku artystycznym jej nazwisko to synonim profesjonalizmu. Nagrała pięć płyt solowych: “Najwcześniej Później” (2006), “Moje Podwórko” (2007), “Taka Itaka” (2014), “Mężczyźni mojego życia – Marek G. z Krakowa” (2016) i ostatnia „Niebo dla Złodziejek” w 2018. Brała udział w wielu spektaklach muzycznych, m.in. „Reinkarnacje – Pamięci Grzegorza Ciechowskiego” 43. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie (2010), „Pocałujcie mnie wszyscy w odbiornik” (2013) czy „Tuwim dla dorosłych” (od 2011) oba w Teatrze Muzycznym Roma, w międzynarodowym projekcie „Karuzela” (2011) oraz benefisach np. Ireny Santor, Jerzego Satanowskiego, Andrzeja Poniedzielskiego.

Muzykę którą uprawia nazywa POJAZZJĄ – to połączenie dobrego tekstu z muzyką improwizowaną. Jej interpretacje burzą emocjonalny spokój słuchacza i każą usłyszeć wiele myśli od nowa. Swym potężnym głosem, aranżacjami i głębią przekazu porusza każdą publiczność. Spaja ona dwa, zdawałoby się odległe światy: muzyki improwizowanej oraz ważnego, mądrego tekstu. Pojazzja – mariaż tych dwóch sfer otwiera nowe spojrzenie na pozornie znane piosenki.

Więcej informacji o artystce:
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCMlvRFhPJTtz-bf6VScb_Dw
Facebook: https://www.facebook.com/joannalz/
http://joannalewandowska.art.pl/

***

Koncert Joanny Lewandowskiej DOJRZEWANIE stanowi inaugurację projektu KONCERTY NA E10.

KONCERTY NA E10 to przestrzeń, w której dobra muzyka spotyka się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem. To miejsce na kulturalnej mapie Warszawy, w którym każdy poszukiwacz muzycznych wrażeń znajdzie coś dla siebie, a każdy artysta może liczyć na pełną inspiracji przestrzeń.

Projekt KONCERTY NA E10 to inicjatywa Centrum E10 i Społeczności Chrześcijańskiej Północ w Warszawie, największego w Polsce kościoła ewangelicznego. Jesteśmy chrześcijanami, żyjemy we współczesnym świecie. Pracujemy, uczymy się, chodzimy do kina, interesujemy się polityką i sztuką, angażujemy się w życie naszej dzielnicy i miasta.

Szczegóły

Data:
16 lutego
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie Category:

Organizator

SCh Północ

Miejsce

Społeczność Chrześcijańska Północ
Elektronowa 10
Warszawa, mazowieckie 03-219 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.schpolnoc.pl