O Duchu Świętym zwyczajnie- On jest dostępny

SPRAWDŹ, CO SIĘ U NAS DZIEJE

O Duchu Świętym zwyczajnie- On jest dostępny

Dzieje Apostolskie 2
Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom… I napełnieni zostali Duchem Świętym, i zaczęli mówić innymi językami, tak jak im Duch poddawał. Zaskoczeni i zadziwieni zgromadzeni ludzie z różnych narodowości usłyszeli słowa chwały dla Boga we własnych językach. Powstał Piotr wraz z jedenastoma i przemówił do zgromadzonych. I głosił im najpiękniejszą historię świata – historię Zbawiciela, historię zbawienia człowieka. A oni zdumieni zapytali:
Co mamy czynić?

Stare Przymierze przyniosło śmierć, bo ludzie nie byli w stanie przestrzegać całego Prawa. Ale kiedy przyszedł Duch Święty, INNY POCIESZYCIEL, zaświtał nowy dzień – DZIEŃ ŁASKI dla ludzkości. Gdy Jezus zesłał swojego DUCHA, zesłał też swoje ŻYCIE.

Dziś DUCH ŚWIĘTY jest DOSTĘPNY dla CIEBIE i dla MNIE!

Duch Święty to dużo więcej niż to, czego doświadczasz, gdy podczas uwielbienia grają Twoją ulubioną piosenkę i masz gęsią skórkę. Duch Święty jest źródłem siły i mocą całego chrześcijańskiego życia. Duch Święty jest „systemem operacyjnym”, a nie jedną z wielu aplikacji, których ikony możesz znaleźć na iPadzie. Duch Święty jest „systemem operacyjnym” życia wierzącego człowieka, a nie dodatkową aplikacją.

Duch Święty jest Osobistością, a nie tylko siłą czy bezosobowym wpływem. ON chce mieć z Tobą i ze mną RELACJĘ. Bóg przez Ducha Świętego złożył w nas Samego Siebie i chce całych nas wypełnić.

Kiedy potrzebujemy Ducha Świętego? ZAWSZE! I niekoniecznie najbardziej wtedy, gdy śpiewamy w kościele, ale każdego dnia – wtedy, kiedy podejmujemy dziesiątki rozmaitych decyzji i kiedy wchodzimy w dziesiątki relacji z innymi. Duch Święty daje pokorę, nie arogancję. I stanąłem przed wami w słabości i w bojaźni, i z wielkim drżeniem (1 Kor 2,3). Duch Święty nie przychodzi, by służyć jako broń do bicia innych ludzi po głowie.
Duch Święty buduje jedność wśród wierzących, a nie podziały. Głównym celem Ducha Świętego jest kierowanie ludzi do Jezusa Chrystusa. Gdy On przyjdzie – powiedział Jezus – to przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie (J 16,8).
Duch Święty jest nieprzewidywalny, ale nie dziwaczny. Bóg jest nieprzewidywalny! Chętnie wystaje z ramek, w które go wkładamy, wypada z szuflad, w które Go upychamy. Jest BOGIEM. To, co my uznajemy za dziwne, jest normalne dla Boga.

Być może przeżywasz swoje duchowe życie z „włączonym trybem samolotowym”, jak w Twoim telefonie – masz dostęp do tego, co wgrane na dysku, ale żadna informacja nie może do Ciebie dotrzeć, ani żadna informacja nie może wyjść. Masz zbawienie, jakie przyniósł Jezus, po śmierci idziesz do nieba, ale wyłączasz swoją wrażliwość na to, co Duch Boży chce Ci powiedzieć dziś. A on chce do Ciebie mówić, chce przez Ciebie poruszać innych i chce Cię zaopatrywać. Ale… musisz nawiązać połączenie.

Dziś DUCH ŚWIĘTY jest DOSTĘPNY dla CIEBIE I dla MNIE! Jeśli należysz do Jezusa, masz „całego” Ducha. A czy Duch ma całego Ciebie? Twoje ręce i stopy, Twoje usta, Twoje oczy?
Nawiąż POŁĄCZENIE!

Blogują AiGB

Podziel się z innymi

Wszystkie
Po niedzieli
 • Kościół błogosławiony i błogosławiący...
  Kościół to najbliższa sercu Bożemu część Królestwa Bożego. Kościół to EKLEZJA, to ludzie wezwani przez Boga. Kościół to Ty i ja! Jezus nie umarł...

  Autor: Michał Grabiec

  Czas:

  Kazanie z serii:

  Data: 12 sierpnia 2015 • Gdzie jesteś?
  Księga Rodzaju 3, 9 Bóg do Adama: Gdzie jesteś? Adam do Pana Boga: Usłyszałem Twój szelest w ogrodzie i zląkłem się… W ogrodzie Eden BÓG WOŁA DO...

  Autor: Michał Grabiec

  Czas:

  Kazanie z serii:

  Data: • O Duchu Świętym zwyczajnie-...
  Dzieje Apostolskie 2 Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby...

  Autor: Michał Grabiec

  Czas:

  Kazanie z serii:

  Data: 12 sierpnia 2015 • Bóg współczuje wszystkim ludziom
  Księga Jonasza 4, 9-11 Scena końcowa Jonasz siedzi w cieniu szałasu na wschód od Niniwy. Usechł krzew rycynowy, który osłaniał go przed żarem słońca. Bóg: Czy to słuszne,...

  Autor: Katarzyna Dumańska

  Czas: 5minut

  Kazanie z serii: ABCDE

  Data: 12 sierpnia 2015 • Pszenica i kąkol...
  Ewangelia Mateusza 13,24-30.36-43 Słudzy: Panie, zdaje się, że obsiałeś rolę dobrym ziarnem. Skąd się tam wziął kąkol? Gospodarz: To sprawka nieprzyjaciela. Słudzy: Czy chcesz więc, byśmy poszli...

  Autor: Michał Grabiec

  Czas:

  Kazanie z serii:

  Data: • Przykładowa galeria ze spotkania...

  Autor: Michał Grabiec

  Czas:

  Kazanie z serii:

  Data:Zostań naszym blogerem

Masz zamiłowanie do pisania, szczególnie o tym, co interesuje cię najbardziej lub jesteś dobry w tym, co robisz i chcesz podzielić się wiedzą na ten temat? Skontaktuj się z nami, może warto, by właśnie twoje wpisy znalazły się na naszym blogu!

Naśladując Jezusa zmieniamy rzeczywistość |