Alpha 18-25

Data najbliższego wydarzenia:
  • 26.03.2023, godz. 12:00 - 14:00

Wyjątkowa edycja Alpha specjalnie dla Młodych Dorosłych odbywać się będzie w Centrum Praskim Koneser.

Alpha 18-25 to cykl spotkań dedykowany dla grupy 18- 25 lat. Niezależnie od tego, czy chodzisz do kościoła od zawsze, czy też omijasz go z daleka te spotkania są dla Ciebie! To przestrzeń na poznawanie, jak i pogłębianie relacji z Bogiem; na zadawanie pytań i wspólne szukanie odpowiedzi, oraz budowanie relacji z innymi ludźmi.

Cykl spotkań Alpha

Alpha jest serią spotkań wyjaśniających fundamenty wiary chrześcijańskiej. Każde spotkanie podejmuje inny temat dotyczący wiary i daje możliwość dyskusji. Alpha prowadzona jest na całym świecie i każdy jest na niej mile widziany. Prowadzona jest w kawiarniach, kościołach, uczelniach, domach, barach – wszędzie, gdzie jest to tylko możliwe. Każda Alpha jest trochę inna, choć są trzy elementy, które pojawiają się zawsze: posiłek, wykład, dyskusja.

Posiłek

Niezależnie czy spotykamy się z grupą przyjaciół przy kuchennym stole czy na kawie i szybkim ciastku w kawiarni, jedzenie na swój sposób zbliża ludzi. Nie inaczej jest na Alpha. Wszystkie spotkania rozpoczynają się od posiłku, ponieważ jest to świetny sposób na zawiązanie relacji i poznanie innych osób.

Wykład

Wykłady mają na celu angażować i inspirować do dyskusji w małych grupach. Zazwyczaj trwają ok. 30 minut, mogą być przedstawiane przez mówcę na żywo lub być odtworzone z nagrania wideo. Odkrywają ważne zagadnienia dotyczące wiary i ukazują podstawy chrześcijaństwa, zwracając uwagę na pytania: Kim jest Jezus? Na czym opiera się nasza wiara? Dlaczego i jak się modlić?  W jaki sposób Bóg nas prowadzi?

Dyskusja

Prawdopodobnie najważniejszą częścią Alpha jest: szansa na podzielenie się swoimi przemyśleniami i poglądami dotyczącymi tematu spotkania podczas dyskusji w małej grupie. Jest to okazja, żeby usłyszeć co myślą inni w przyjaznym i otwartym otoczeniu. Nie trzeba nic mówić, ale można o wszystko pytać.

Cykl spotkań 11 tygodni w tym Weekend Alpha.

Start cyklu: 26.02

Godzina spotkań: 12:00

Miejsce spotkań: Koneser/ Gama Concept/ Plac Konesera 5 Warszawa

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, na kurs obowiązują zapisy. Pomoże nam to również lepiej przygotować się na spotkanie posiłków, kawy, herbaty itp.

Do Alpha można dołączyć przez pierwsze 4. tygodnie, później jest to grupa zamknięta.

ZAPISY >>> katarzyna.bledowska@schpolnoc.pl