Kościół Dziecięcy

Data najbliższego wydarzenia:

Kościół Dziecięcy to przestrzeń na Północy przeznaczona dla dzieci zarówno przedszkolnych, jak i tych starszych uczęszczających do szkoły podstawowej.

Głęboko wierzymy, że dzieci są teraźniejszością Kościoła i pragniemy, by były dobrze zaopiekowane.

Kościół Dziecięcy to miejsce stworzone z myślą o dzieciach przedszkolnych oraz uczęszczających do szkoły podstawowej. Głęboko wierzymy, że dzieci są teraźniejszością Kościoła i pragniemy, by były zaopiekowane. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by wspomagać rodziców w przyprowadzaniu dzieci do Boga oraz wspieramy dzieci w procesie uczniostwa.

W praktyce dajemy temu wyraz prowadząc Nabożeństwa Kościoła Dziecięcego, warsztaty Smart Art o emocjach, spektakle „Dżunglowe Opowieści” transmitowane online, Dziecięcy Klub Wokalny oraz inne aktywności prowadzone przez Kościół Dziecięcy. Pragniemy, by dzieci wzrastały w poznaniu Boga, Biblii oraz tego, kim są w Chrystusie.

Kościół Dziecięcy zawiera w sobie również Punkt Katechetyczny, dzięki czemu poprzez uczęszczanie na nasze zajęcia dzieci mogą uzyskać ocenę z religii, która liczyć się będzie do ich średniej w szkole. Zajęcia odbywają się w 5 grupach wiekowych podczas trwania nabożeństw w godzinach 10 i 12. Są to następujące grupy: 3- 4 latki, 5-6 latki, 1-2 klasa s.p., 3-4 klasa s.p., 5-6 klasa s.p.

Zapisy do naszego Kościoła Dziecięcego rozpoczynają się w ostatnią niedzielę sierpnia. Można zapisać się osobiście w kościele przed i po nabożeństwie.

Kontakt:

kościół.dziecięcy@schpolnoc.pl

Punkt katechetyczny

  • Elena Vasiliets
  • Edyta Widawska