Szkoła Północy

Data najbliższego wydarzenia:

Przestrzeń inspiracji i budowania swojej wiary, zasadzania jej fundamentów i świadomego odkrywania swojego powołania w Bożych planach.

Szkoła Północy to przestrzeń inspirowania wiary, wyposażania do jej doświadczania i wysyłania by realizować Boże marzenia dla naszym życiu. Bóg pragnie by każdy z nas, na każdym poziomie tego, kim jesteśmy, był świadomy tego, kim On jest. Całe nasze wnętrze, zarówno nasza dusza, umysł i nasz Duch, zostały zaprojektowane by doświadczać Jego obecności. W świecie pełnym wątpliwości i braku sensu, zostaliśmy powołani by przynosić wiarę i nadzieję. Odnajdując to w Bogu, odnajdujemy nasze unikalne powołania i przeznaczenia.

schp_szkolapolnocy

Zespół koordynujący Szkołę Północy
Konrad Krajewski, Katarzyna Błędowska, Ania Szafranek, Damian Szafranek. 

 

Wizją Szkoły Północy jest inspirowanie, wyposażanie i wysyłanie.

Inspirowanie - do życia pełnego pasji i wiary
Wyposażanie - do odkrywania i realizowania indywidualnego powołania
Wysyłanie - do sięgania po Boże marzenia dla życia każdego z nas

Każdy zjazd zaczynamy piątkową inspiracją, połączoną z czasem budowania relacji i wieczorów uwielbienia. Soboty to dzień wykładów i warsztatów z różnych zakresów życia chrześcijańskiego, prowadzonych przez inspirujących wykładowców. Będziemy m. in. dotykać tematy związane z poznaniem Słowa Bożego, podstawami teologii, życia Jezusa, działania Ducha Świętego czy historii kościoła i misji. Zmierzymy się również z ważnymi kwestiami etycznymi i społecznymi. Zadamy sobie pytania o wiarę w dzisiejszym świecie i tego jaki Kościół dziś powinien być.
Każdy z nas będzie zaproszony by pomiędzy zjazdami zapoznawać się z konkretnymi materiałami, książkami i kursami online.

BLOKI TEMATYCZNE

 • Wstęp do Biblii NT 
 • Wstęp do Biblii ST 
 • Życie i Służba Jezusa 
 • Charakter Boga 
 • Podstawy teologii 
 • Duch Święty i Dary 
 • Misja i Kościół 
 • Modlitwa i Uwielbienie 
 • Etyka - Współczesne wyzwania: Historia Zbawienia, Jak czytać Biblię (Hermeneutyka), Służba i powołanie, Poradnictwo chrześcijańskie. 

Przeciwnie, zależy mi, byście pod każdym względem, jako prawdomówni w miłości, rozwijali się i coraz bardziej przypominali Jego, który jest Głową, Chrystusa.
List do Efezjan 4,15

PŁASZCZYZNY ROZWOJU

Płaszczyzna realnego spotykania się z Nim (osobistego spotkania z Bogiem). Każdy zjazd zaczynamy piątkowym czasem uwielbienia, połączonym z momentami gdzie chcemy by Bóg przez różne osoby mówił do naszego życia. Kolejnego dnia będziemy uczyć się też jak się modlić i szukać Jego samego w ten sposób. Niedziela to czas wspólnego świętowania z całym Kościołem, a też czas gdzie w pokojach modlitwy będziemy mogli indywidualnie odbierać zachętę i błogosławieństwo od Boga.

Druga płaszczyzna to nasze wzrastanie w poznawaniu Jego samego (duchowy wzrost). Soboty będą pełne inspirujących wykładów i warsztatów z różnych zakresów życia chrześcijańskiego. Będziemy min. dotykać i pogłębiać nasze poznanie Słowa Bożego (wykłady zarówno o ST i NT), podstawy teologii, życia Jezusa, działania Ducha Świętego czy historii kościoła i misji.

Kolejną płaszczyzną będzie możliwość odkrywania i używania swoich obdarowań. Część praktyczna to min. wyjazdy misyjne, angażowanie się w kreacje i róże elementy nabożeństw niedzielnych, usługiwanie w projektach lokalnych na mieście czy kursach i służbach istniejących w ramach SchPółnoc.

Chcemy również mierzyć się z ważnymi i trudnymi kwestiami etycznymi i społecznymi, zadawać sobie pytania o wiarę w dzisiejszym świecie i tego, jaki Kościół dziś powinienem być. Pomagać w tym nam będą niesamowici liderzy i mówcy miedzy innymi z LifeWord - Uppsala, Gateway Church - Teksas, WSTS – Warszawa i inni. Każdy z nas też będzie zaproszony by między zjazdami zapoznawać się z konkretnymi materiałami, książkami i kursami online by prawdy o Bożym Królestwie mogły się nas jeszcze głębiej osadzić.

 

WYKŁADOWCY

Jon Dunn

Jon Dunn pracuje w Gateway Church w Southlake w Teksasie, jako pastor do spraw kontaktów międzynarodowych służąc kościołom partnerskim w Europie Wschodniej i Środkowej. Jon był Pastorem Przełożonym w Shady Grove Church w Grand Prairie w Teksasie, zanim kościół połączył się z Gateway Church. Przez cztery lata był pastorem na wyspie Bornholm w Danii. Współpracując z wieloma kościołami i instytucjami na całym świecie podejmuje tematy: innowacyjnego przywództwa, wielofunkcyjnego zarządzania zespołem, rozwoju i życiowej harmonii.

jon dunn szkolapolnocy

Jon Dunn

Tomasz Józefowicz

Doktor nauk teologicznych, wykładowca i prorektor w Wyższej Szkole Teologiczno-Społecznej w Warszawie. Prowadzi zajęcia z doktryny chrześcijańskiej i etyki. Interesują go zagadnienia związane z naturą Boga oraz współczesne wyzwania z zakresu etyki społecznej. Jest zwolennikiem równego statusu kobiet i mężczyzn w służbie Kościoła. Mąż Bernadety; tata Bartka i Leny.

Tomasz Józefowicz Szkoła Północy

Tomasz Józefowicz

Ville Männistö  

Pastor i koordynator misji w kościele Word of Life w Uppsali, Szwecji. Jest zaangażowany w działalność misyjną i w związku z tym, spędził wiele lat za granicą. Regularnie dzieli się swoją wiedzą w szkołach biblijnych na całym świecie, przekazując inspirujące przesłania wiary i nadziei. Ville wraz z rodziną mieszka w okolicach Uppsali. Jest autorem wielu książek, które przetłumaczono na dziesięć różnych języków, w tym Obudziłem się w Afganistanie i Znalazłem się w Iraku.

Ville Männistö

Ville Männistö

Adam Piątkowski

Od 28 lat wraz z żoną Agnieszką prowadzą wspólnotę Wrocław dla Jezusa. Pastor Adam jest pasjonatem życia z Bogiem i fascynuje go studiowanie Biblii. Niezmiennie inspiruje ludzi do pogłębiania relacji z Jezusem, który jest odpowiedzią na każdą sytuację. Pobudza innych do budowania Królestwa Bożego: w swoim indywidualnym życiu, rodzinie, pracy, szkole, mieście. Jest też mentorem dla wielu pastorów i kościołów w całej Polsce.

adam piątkowski

Adam Piątkowski

Nazwiska kolejnych wykładowców podamy już wkrótce.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Szkoła Północy ma charakter otwarty, tzn. każda osoba gotowa i chętna może się zapisać (po uprzedniej rozmowie kwalifikacyjnej). Rekrutacja trwa do 4.09.

Opłaty:  Koszt Szkoły Północy to 150 zł za miesiąc.*
*Istnieje możliwość dofinansowania udziału w szkole. Wniosek o dofinansowanie należy wysłać mailem do Pastora Konrada Krajewskiego: @email

Terminy zjazdów

 • 22—23.09 - zjazd inauguracyjny
 • 13—15.10
 • 17—19.11
 • 8—10.12
 • 12—14.01
 • 16—18.02
 • 15—17.03             
 • 19—21.04            
 • 17—19.05

Kontakt:

@email

@email