Działania misyjne

Data najbliższego wydarzenia:

Nadrzędnym celem Kościoła jest szerzenie przesłania o Chrystusie. Kościół sam będąc narzędziem Boga w tym dziele korzysta z innych mniejszych narzędzi by docierać z przesłaniem ewangelii do każdego i wszędzie.

Podejmujemy zarówno działania lokalne, przez dołączanie się do życia dzielnicy Białołęka, jak i globalne, takie jak praca misyjna wśród osób rosyjskojęzycznych, działania w świecie wirtualnym, organizowanie spotkań i eventów w naszej przestrzeni użytkowej na Elektronowej 10 (Alpha, Klub Filmowy, Punkt Integracyjny). 

Obszar misji SCh Północ buduje Królestwo Boże współpracując z organizacjami charytatywnymi oraz misjonarzami w Polsce i na świecie, inwestując w akcje pomocowe i ewangelizacyjne. 

Hojność członków Sch Północ pozwoliła nam przekazać fundusze, zasoby i ludzi do miejsc bliskich i dalekich, aby coś zmienić dla Królestwa.

W każdym sezonie podejmujemy wiele indywidualnych akcji pomocowych. Cyklicznie angażujemy się w akcje:

  • Rodzinny Rajd Rowerowy dzielnicy Białołęka - cel charytatywny
  • Wigilijna Pomoc Sąsiedzka 
  • Punkt integracyjny dla osób rosyjskojęzycznych
  • Współpraca z Misją Dobro Czynić przy akcjach Dobroczynne komputery i NieUchodzi-NiePomagać
  • Współpraca z Albańskimi misjonarzami, którzy używają piłki nożnej jako sposobu docierania do młodych ludzi w rejonach górskich.
  • Współpraca z kościołami w Indiach i na Sri Lance wśród biedniejszych warstw społecznych.

Kochaj ludzi wokół siebie! Każdy z nas jest misjonarzem, bo każdy ma sąsiadów i kolegów w pracy lucz szkole.

Niezależnie od tego, czy chcesz karmić głodnych, pomagać dzieciom, czy organizować zbiórki produktów dla potrzebujących, w SCh Północ możesz zaangażować się na wiele sposobów.

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie skupialiśmy się na szeregu zadań związanych z pomocą dla uchodźców z Ukrainy. Nasz zespół koordynował obszary: zakwaterowania, pomocy lokalnej (obsługa potrzeb osób już zakwaterowanych) oraz pomocy logistycznej i materialnej w Polsce oraz w Ukrainie. Do dziś kontynuujemy działania wspierające Ukrainę. Szczegółowe informacje na dedykowanej podstronie  Baza Pomocy 

 

Obecnie dynamicznie rozwijającym się projektem jest Służba Narodom SChPółnoc, która zajmuje się szeroko pojętą pomocą wśród uchodźców z krajów Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki. 
Więcej informacji: SŁUŻBA NARODOM

Kontakt: @email